26

مارس
2018

برج ایفل، یکبار دیگر رنگ می‌شود!

Posted By : romacom/ 258 0

بسیاری از مردم پاریس از برج ایفل که در سال ۱۸۸۹ ساخته شد متنفر بودند. اگر چه ممکن است در حال حاضر این موضوع غیرممکن به نظر برسد، اما اگر بدانید که برج ایفل ابتدا قرمز رنگ بوده، شاید بتوانید این احساس را درک کنید. در ۱۲۹ سال گذشته، برج ایفل ۱۹ بار رنگ شده است و اکنون مسئولین پاریس تصمیم گرفته‌اند تا در اواخر سال ۲۰۱۸ دوباره این برج را رنگ کنند و پس از آن وزارت فرهنگ و مقامات شهر پاریس تصمیم خواهند گرفت که رنگ فلزی و متال فعلی برج را حفظ کنند یا این که رنگ دیگری جایگزین آن کنند.

یکی از متخصصین این وزارتخانه در مصاحبه‌ای با روزنامه «Le Parisien» گفت: “ما رنگ‌های قدیمی برج ایفل را دوباره زنده خواهیم کرد درست مثل زمانی که یک نقاشی قدیمی را احیا می‌کنیم. این کار باعث می‌شود تا بتوانیم از بین تمام رنگ‌ها، مناسب‌ترین رنگ را انتخاب کنیم و درنهایت تصمیم بگیریم که نمای فعلی برج ایفل را تغییر دهیم یا به همان شکل باقی بماند.”

طبق گفته گوستاو ایفل؛ مهندس و معمار فرانسوی، رنگ اصلی برج ایفل که قرمز است، محافظت از آن را در برابر زنگ‌زدگی آسان‌تر می‌کرد. اما برج ایفل پس از ساخته شدن به رنگ‌های قرمز اخرایی، زرد و چند طیف مختلف از قهوه‌ای درآمده است و زمانی هم سایه‌هایی رنگی روی این برج وجود داشت بطوریکه انگار برج ایفل به آسمان رسیده است.

صرف‌نظر از رنگی که وزارت فرهنگ و مسئولین شهر پاریس برای برج ایفل انتخاب خواهد کرد، ۶۰ تن رنگ برای رنگ کردن کامل بانوی آهنین پاریس لازم است. پروژه رنگ کردن برج ایفل از ماه اکتبر ۲۰۱۸ شروع و احتمالا سه سال طول خواهد کشید که یکی از پروژه‌های بلندمدت پاریس خواهد بود. در طی ۱۵ سال آینده نیز بر روی برج ایفل بازساری‌های اساسی به ارزش ۳۶۹ میلیون دلار (۳۰۰ میلیون یورو) انجام می‌شود که یکی از آنها ساخت یک دیوار شیشه‌ای ضد گلوله در اطراف برج است.

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.