07

آوریل
2018

بهترین زمان سفر به باکو

Posted By : romacom/ 298 0

گردشگران و توریست‌ها همیشه برای سفر به شهرهای خارجی به دنبال بهترین و مناسب‌ترین فصل‌ها هستند تا بتوانند از تمام جاذبه‌های گردشگری و مراکز خرید آن شهر بازدید کنند و از آب و هوای آن لذت ببرند. در ادامه بهترین زمان سفر به باکو را به شما معرفی می‌کنیم.

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان و بزرگترین شهر و بندر این کشور است. این شهر با وجود داشتن جاذبه‌های گردشگری، تاریخی و تفریحی از جمله میدان فانیتن، پارک مفاخر، برج دختر، موزه‌ فرش لطیف کریم‌اف، کاخ شروان‌شاه، آرامگاه رشید بهبودف و داشتن غذاهای متنوع مثل دلمه، کباب، غذاهای گرجی، چای و شیرینی معروف، مراکز خرید مدرن و بازارهای سنتی همچنین برگزاری برنامه‌های هنری از جمله موسیقی، تئاتر و اپرا باعث شده تا این شهر به یکی از مقاصد گردشگری و توریستی تبدیل شود.

 

سفر به باکو در هر یک از فصل‌ها با توجه به تفریحات و ورزش‌های فصلی و برگزاری برنامه‌های متعدد لذت‌بخش است. فصل بهار در باکو هوا ملایم و معتدل است و بیشتر گردشگران و توریست‌ها این فصل از سال را برای رفتن به این شهر انتخاب می‌کنند. در فصل تابستان هوا گرم و شرجی می‌شود اما می‌توان از تفریحات و سرگرمی‌های تابستانی و دریایی و یا کوهنوردی در این شهر لذت برد. دمای هوا در فصل پاییز کاهش میابد و با خنک شدن هوا بهترین زمان برای پیاده‌روی و لذت بردن از هوای باکو و جاذبه های طبیعی آن است. در فصل زمستان هوا سردتر می‌شود و با شروع بارش برف، علاقمندان به ورزش‌ها و سرگرمی‌های زمستانی این فصل را برای سفر به باکو انتخاب می‌کنند. درمجموع بهترین زمان سفر به باکو با توجه به آب و هوای آن، سه ماه فصل بهار و فصل پاییز است.

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.