13

فوریه
2018

دیدنی‌های یونان

Posted By : RomaParvaz/ 409 0

 

یونان را به خاطر طبیعت زیبا و تاریخ خواندنی‌اش می‌شناسند. علاوه بر محوطه‌های باستانی، جزایر متعدد، سواحل ماسه‌ای و آب و هوای افسومگر مدیترانه‌ای که در کل کشور یونان می‌توان دید، در جوار آتن، پایتخت فرهنگی و سیاسی این کشور بی‌نظیر، جاذبه‌های توریستی خاصی مانند مجموعه‌ی دلفی وجود دارد که کمتر از قایقرانی بین جزایر یونان مورد توجه قرار می‌گیرند. جزایری مثل سانتورینی، میکونوس، رودوس، کورفو و کرت.

یونان

  • آکروپولیس؛ آتن

آکروپولیس را نماد یونان و درواقع تمدن غرب می‌دانند. آگروپولیس صخره‌ای مرتفع در قلب شهر مدرن آتن است که سه معبد بزرگ یونان از قرن پنجم پیش از میلاد را در خود جای داده‌است و به عنوان جایگاه خدایان یونان باستان شناخته می‌شود. معبد پارتنون با ۵۸ ستون و سنتوری زیبایش روی صخره، آگوراا یا میدان شهر در دامنه‌ی آکروپل و معبد زئوس از دیدنی‌های آکروپل هستند.

یونان

  • موزه‌ی آکروپل؛ آتن

موزه‌ی باستانشناسی آکروپل، در سال ۲۰۰۹ توسط مهماری سوییسی طرااحی شد و با آثاری از قرن ششم پیش از میلاد، ستون‌های کاریاتید و انشان‌شکل بدست آمده از معابد کهن یونان، موزاییک‌کاری‌ها و آثار کوچک و بزرگ از تمدن یونان، امروزه یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری یونان است.

یونان

بیشترین شهرت این جزیره‌ی زیبا برای شهرهای پرتگاهی فیرا و اویا است که در خط ساحلی قرار دارند. خانه‌های سپید مکعبی با سقف‌های گنبدی  آبی‌رنگ آن‌ها یکی از زیباترین مناظری است که از یونان به جهان معرفی می‌شود. جزیره‌ای زیبا برای برگزاری ماه عسل زوج‌های جوان و یا آفتاب گرفتن بر سواحل ماسه‌ای زیبا از دیگر ویژگی‌های این جزیره‌ی آتشفشانی است. جزیره‌ای با تمدن ۳۶۰۰ ساله که بندر معروف آن و فرودگاه بین‌المللی‌اش را برای رسین به خود باز گذاشته است.

یونان

افسانه‌ای‌ترین جزیره‌ی یونان که بخاطر هتل‌های شیک، غذاهای خاص و موسیقی زنده‌ی بی‌نظیرش در میان جزایر یونان از شهرت خاصی برخوردار است. سواحل ماسه‌ای جنوبی که با تاکسی‌های دریایی قابل دسترسی است از بهترین جاذبه‌های این جزیره‌ی توریستی است.

یونان

محطه‌ی دلفی که در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده‌است، پرستشگاهی مقدس برای گرامیداشت مقام آپولون، خدای روشنایی، دانش، پزشکی، هنر و موسیقی و سلامت است و  شامل آمفی تئاتر، معابد متعدد و استادیوم است که قدمتی از قرن ۸ تا قرن دوم پیش از میلاد دارد. محوطه‌ی دلفی در ۱۸۰ کیلومتری شمال‌غربی آتن قرار دارد.

یونان

  • شهرهای کوهستانی

از عجیب و غریب‌ترین دیدنی‌های یونان شهرهای ساخته شده در کوهستان‌های متئورا است. یکی از آثار ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو که برای عموم قابل بازدید است اما برای دیدن آن باید از کوه‌های لغزنده و صعب‌العبور گذر کرد. شمع‌های نیم‌سوخته، نمادهای مذهبی، نقاشی‌های بیزانس و شش محوطه‌ی جالب و دیدنی باعث می‌شود تا شما حداقل یک روز از زمان خود را به دیدن این مکان مقدس و عجیب اختصاص دهید.

یونان

در نزدیکی ترکیه جزیره‌ای قرار دارد که پر از برج‌های یادبود و محوطه‌های قرن چهاردهم میلادی است. شهری بدون خودرو که یکی از بهترین شهرهای دنیا برای قدم زدن است. قایق‌هایی که از مارماریس و لیندوس به این جزیره حرکت می‌کنند نیز بر امواج دریای آژیئن ا زنوارهای ساحلی ترکیه و یونان عبور می‌کنند.

یونان

شهری ساحلی در ساحل غربی جزیره‌ی اصلی یونان است که یکی از توریستی‌ترین مناطق یونان به حساب می‌آید و به تمامی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌است. پیاده‌روهای رومانتیک، قلعه‌های کهن قرن شانزدهمی و کافه‌های کلاسیک از ویژگی‌های این شهر زیبا و دوست‌داشتنی است.

یونان

یکی از جزایر کرت که به خاطر مناظر و طبیعت بی‌نظیرش برای دامنه‌نوردی و کمپینگ توصیه می‌شود. پارک ملی ساماریا نیز با مناظر جذاب و حیات‌وحش کم‌نظیر خود یکی میراث طبیعی در سطح بین‌المللی است.

یونان

یک شهر زیبای ساحلی که اکثر مردمان آتن تعطیلات خود را در آن سپری می‌کنند در ساحل شرقی پلوپونیس قرار دارد و در سال ۱۸۲۸ به عنوان پایتخت یونان شناخته می‌شد. شهری با سبک معماری نئوکلاسیک که با ساختمان‌های قرن هجدهمی خود این روزها یکی از جذاب‌ترین مقاصد توریستی جهان به شمار می‌آید.

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.