11

آوریل
2018

قدیمی‌ترین خطوط هواپیمایی جهان

Posted By : romacom/ 333 0

KLM با تاریخ ۹۵ ساله خود قدیمی‌ترین شرکت هواپیمایی بین المللی است که هنوز تحت نام اصلی خود پرواز می‌کند. به نظر شما چند ایرلاین دیگر می‌توانند همچین ادعایی کنند؟

در اینجا به بررسی ده ایرلاین قدیمی جهان که هنوز فعالند، می‌پردازیم.

۱) KLM

کی‌ال‌ام شرکت حمل‌ونقل هوایی سلطنتی هلند است که در سال ۱۹۱۹ تاسیس شد و در سال ۱۹۲۰ کاپیتان جری شو اولین پرواز را در مسیر لندن به آمستردام انجام داد.
گروه کی‌ال‌ام که شامل چندین شرکت تابعه است در حال حاضر بیش از ۳۲ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است.

۲) کانتاس

کانتاس در سال ۱۹۲۰ در استرالیا تاسیس شد. اولین پرواز در سال ۱۹۲۲ در استرالیا انجام شد. امروزه کانتاس بیش از ۳۵ هزار پرسنل دارد.

اولین پرواز طولانی مدت بدون توقف از استرالیا به لندن

۳) چک ایرلاینز:

هواپیمایی چک در سال ۱۹۲۳ بنیانگذاری شد و در سال ۱۹۹۵ به چک ایرلاینز تغییر نام داد. امروزه هواپیمایی چک بیش هزار نفر پرسنل دارد.

چک ایرلاینز

۴) لوفت هانزا

لوفت هانزا در سال ۱۹۲۶ تاسیس شد و اولین پرواز خود را در همان سال از برلین به زوریخ انجام داد. در سال ۱۹۵۳ نام تجاری لوفت هانزا را به دست آورد. لوفت هانزا با ۱۱۷ هزار پرسنل و شرکت های تابعه فراوان یک ابرقدرت در صنعت هوایی محسوب می‌شود.

هواپیمایی لوفت هانزا

۵) ایبریا

ایبریا در سال ۱۹۲۷ تاسیس شد و اولین پرواز خود را در همان سال از مادرید به بارسلونا انجام داد. ایبریا در سال ۲۰۱۱ با بریتیش ایرویز ادغام شد و هم اکنون دارای ۱۸ هزار پرسنل می‌باشد.

ایرلاین ایبریا

۶) دلتا

خطوط هوایی دلتا در سال ۱۹۲۸ شکل گرفت و امروزه ۸۰ هزار نقر پرسنل دارد. دفتر مرکزی آن در آتلانتا واقع شده است. اولین پرواز مسافری دلتا در سال ۱۹۲۹ در مسیر دالاس به مونرو انجام شد. در سال ۲۰۱۰ دلتا با شرکت هواپیمایی شمال غربی ادغام شد و در زمینه سرمایه‌گذاری مشترک با فرانس ایر، کی ال ام و آلیتالیا شریک شد.

ایرلاین دلتا

۷) ایرفلوت

ایرفلوت در سال ۱۹۳۲ در روسیه (سپس اتحاد جماهیر شوروی) تاسیس شد. این شرکت هواپیمایی اولین پرواز خود را در سال ۱۹۲۳ انجام داد. دفتر مرکزی ایرفلوت در مسکو واقع شده است. گروه ایرفلوت بیش از ۳۰ هزار پرسنل دارد.

ارو فلوت

۸) ایرفرانس

ایرفرانس در سال ۱۹۳۳ پس از ادغام پنج شرکت هواپیمایی فرانسوی تاسیس شد. دفتر مرکزی ایرفرانس در پاریس واقع شده است. در سال ۲۰۰۴ ایرفرانس به گروه ایرفرانس کی ال ام تبدیل شد و در حال حاضر بیش از ۶۹ هزار نفر پرسنل دارد.

در مورد هواپیمایی ایرفرانس بیشتر بخوانید

ایرلاین ایرفرانس

۹) امریکن ایرلاینز

هواپیمایی آمریکا در سال ۱۹۳۴ با امریکن ایرویز تاسیس شد. اولین پرواز آن با هواپیمای دو نفره پستی از شیکاگو به سنت لوییس انجام شد. دفتر مرکزی آن در تگزاس واقع شده که بیش از ۸۰ هزار پرسنل دارد. در سال ۲۰۱۳ امریکن ایرلاینز با گروه US ایرویز ادغام شد و تحت نام گروه هواپیمایی آمریکایی به فعالیت خویش ادامه دادند.

امریکن ایرلاینز

۱۰) ایر لینگاس
شرکت هواپیمایی ایر لینگاس در سال ۱۹۳۶ پایه‌گذاری شد. این ایرلاین در آن زمان تنها یک فروند هواپیما داشت؛ هواپیمایی که عقاب نامیده می‌شد. اولین پرواز با عقاب از دوبلین به بریستول انگلیس بود. دفتر مرکزی آن در دوبلین واقع شده و ۴ هزار پرسنل دارد.

ایر لینگاس

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.