02

ژوئن
2018

پارک گونونگ مولو مالزی

Posted By : romacom/ 202 0

مالزی دارای جاذبه‌های گردشگری متنوع است؛ جاذبه‌های مدرنی مانند برج‌های دوقلوی پتروناس و یا جاذبه‌های طبیعی مانند کوه‌ها و غارهای زیبا و ناشناخته.

پارک ملی گونونگ مولو یکی از الهام‌بخش‌ترین جاذبه‌های طبیعی در سراسر شرق آسیا است. در این پارک سنگ‌های نوک تیز شمشیری شکل و شبکه گسترده غارها در کنار کوهستان جنگلی هر بیننده‌ای را شگفت‌زده خواهد کرد.
در حقیقت شهرت اصلی این پارک به خاطر غارهایی است که در زیر و یا روی زمین شکل گرفته‌اند. یکی از طولانی‌ترین شبکه غارهای جهان در پارک گونونگ مولو قرار دارد. در این پارک بزرگترین اتاق زیرزمینی جهان، واقع شده که اندازه آن به قدری بزرگ است که می‌توان چهل هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ را در آن جای داد.

پارک گونونگ مولو در بین سه کوه قرار گرفته و بیش از ۵۲ هکتار پوشش جنگلی دارد، رودخانه‌ها، صخره‌های عمودی و جنگل‌های انبوه چشم‌انداز زیبایی را در این پارک به وجود آورده است. پارک در منطقه غنی از باران واقع شده و دارای مسیرهای پیاده‌روی جنگلی و کوهستانی است. یکی از دیدنی‌های پارک گونونگ مولو نقاط جنگل سنگی است که ۴۵ متر ارتفاع دارد، از پیک‌های آهکی تیز تشکیل شده که از دامنه‌های کوه خارج می‌شود.

بازدید از چهار غار اصلی گوزن، بلند، ویکی و باد و همچنین پیاده‌روی در امتداد پل معلق سایبان‌دار در ارتفاع ۴۸۰ متری و عبور از مسیرهای پیاده‌روی هیجان انگیز در طبیعت، برای هر گردشگری تجربه‌ای تکرارناشدنی است. به هنگام غروب آفتاب امکان دیدن خفاش‌ها نیز زیاد است به طوری‌که این خفاش‌ها که چهره‌ای خاص دارند به عنوان جاذبه گردشگری این منطقه شمرده می‌شوند.

گونونگ مولو گونه‌های جانوری خاصی مانند میمون دم دراز، گیبون، سنجاب، گوزن و خرس کوچک (که تنها خرس شناخته شده در جنوب شرق آسیاست) را در خود جای داده است. پارک ملی گونونگ مولو شامل تعداد زیادی از گونه‌های گیاهی از جمله گیاهان گلدار، درختان و قارچ‌ها است.

برای رسیدن به پارک ملی می‌توان از قایق سریع‌السیر استفاده کرد و از کوالا بارام به مارودی رفت. از مارودی، سوار یک قایق تجاری سریع‌السیر دیگر شده و از مسیر رودخانه توتو (یک انشعاب از رودخانه بارام) به کوالا آپو یا لونگ پانای رسید. این قایق هر روز ظهر از مارودی حرکت می‌کند و صبح روز بعد به مارودی بازمی‌گردد. این سفر در حدود سه ساعت طول می‌کشد.

از راه هوایی نیز می‌توان به پارک ملی رفت. خطوط هوایی مالزی (ماسوینگز) هر روز سه پرواز از میری به مولو دارد که هر پرواز حدود ۳۰ دقیقه به طول می‌انجامد.

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.